Skip to content

Aftersales – czyli jak budować serwisy maszyn budowlanych

Do branży maszyn budowlanych trafiłem przypadkiem pod koniec studiów. Wtedy jeszcze nie rozróżniałem koparki od ładowarki, ale to się szybko zmieniło. 4 lata spędzone w Volvo i możliwość uczestniczenia w otwieraniu 4 oddziałów tej formy (Wrocław, Wałbrzych, Poznań i Szczecin) nadały mojej karierze zawodowej wyraźny kierunek.

Po Volvo, otworzyłem od podstaw sklep i serwis maszyn budowlanych dla firmy Cogito. Naszym głównym celem były maszyny Caterpillar. Ten samodzielnie przeprowadzony projekt pokazał, że wiem czego potrzebują właściciele maszyn i jak ich obsłużyć aby stali się stałymi klientami. Po około 3 latach przekazałam oddział w ręce nowego kierownika i przeprowadziłem się do Krakowa, gdzie również z firmą Cogito, pracowałem nad stworzeniem tutejszego oddziału. 

Od kwietnia 2021r. pracuję nad utworzeniem sprawnego serwisu dla opolskiej firmy UTECH. Jesto to mój 7 projekt w branży maszyn i jestem dumny z postępów jakie się tu dokonały. Od poczatku 2023r. powoli oddaję serwis w ręce kierownika a sam przesuwam swoje działania na obszar marketingu.

Pierwszą maszynę sprzedaje Handlowiec a każdą kolejną Dział Serwisu. Prawdziwość tego powiedzenia potwierdzała się przez lata i jest dziś moim ulubionym opisem tego czym się zajmuję.

Dla pełnego obrazu, warto tu jeszcze wspomnieć serwisy rowerowe. Pracowałem w kilku jako mechanik a sam otworzyłem jeden, który przez kilka lat świetnie prosperował w Komprachcicach pod Opolem.