Skip to content
Turystyka

Turystyka jako zawód

Nauka nurkowania i opieka nad grupami turystów to dla mnie coś na pograniczu pracy i hobby.

Przez lata pracy w turystyce pokochałem tę formę obcowania z ludźmi. Lubię gdy 'nowo narodzony nurek’ staje się pełniejszym i odważniejszym człowiekiem lub gdy zmęczony codzinną pracą, turysta, po 10 dniach nabiera świerzej perspektywy i chęci do działania.

Najwiekszą satysfakcją w tej branży są dla mnie powracający klienci. Uwielbiam, kiedy zaraz po powrocie do domu piszecie, że czas zacząć planować kolejną wspólną wyprawę 🙂

Pracowałem z:

Teneryfa, pierwsze grupy

Do opieki nad pierwszymi grupami popchnął mnie przypadek. Podrużujac przez Teneryfę, zmuszony byłem podjąć jakąś pracę lokalnie i przez portal WorkAway trafiłem do obozu surfetów Twin Fin.

Wycieczki lokalne

Jeździliśmy do kilku zaprzyjaźnionych miejsc na dygustację win, oglądanie gwiazd, trekingi, snurkowanie czy po protu na plażę. Prowadziłem auto, dogadywałem logistykę z właścicielami obiektów, robiłem zdjęcia i dbałem o dobry nastrój w ekipie.

Atmosfera czy zakwaterowanie

Moje pierwsze zawodowe lata kształciła korporacja Volvo, więc przywiązanie do jakości mam już na zawsze zaszyte w podświadomości. 

W Twin Fin jednak nauczyłem się, że dla dobrego samopoczucia, ważniejsza jest atmosfera i relacje między ludźmi. Tu mało przywiązywano wagi do standardu zakwaterowania, ale za to dużo czasu poświęcaliśmy na budowanie relacji z gośćmi. Wspólne jedzenie, rozmowy, tańce … to powodowało, że ludzie wracali do nas rok w rok.

Turystyka
Turystyka
Turystyka

Nurkowanie

Grupy nurkowe, a zwłaszcza te latające na safari, to klienci dużo bardziej wymagający. Ten typ wakacji kosztuje znacznie więcej a ilość rzeczy, które moga 'pójść nie tak’ jest nieskończona. 
Pierwsze wyjazdy to był dla mnie stres, ale finalnie okazało się, że 'nie taki diabeł straszny’.
Dziś safari nurkowe to mój ulubiony sposób na wakacje i jeden z najlepszych do pracy. Bycie na otwartym morzu nie pozostawia innego wyboru jak odpoczywać i ładować baterie do życia.

Turysta 'jednorazowy’

Pracując jako instruktor nurkowania / podwodny przewodnik doświadczyłem sporo sytuacji gdzie klient miał być obsłużony szybko, tanio i bez większego znaczenia jak…

Tam gdzie turysta wykupuje 'atrakcje w okolicy’ i trafia pierwszy raz w życiu ze sprzętem nurkowym prosto do morza, tam empatia, spokój i cierpliwość powinny być podstawowywmi parametrami. Niestety, w takich miejscach najczęściej liczy się ¡dinero!

Po 2 latach pracy, w różnych centarch nurkowych wiedziałem, że szukam takiej formy obcowania z turystą gdzie będziemy mieli okazję podróżować razem przynajmniej przez tydzień.

Turystyka

Chcesz pojechać na wyjazd?

Jeśli w najbliższym czasiem mam w planie jakiś wyjazd to informuje o nim na Instagramie oraz Facebook’u.

Szukasz opiekuna wycieczki?

Jeśli chcesz porozmawiać ze mną w sprawie zorganizowania wyjazdu to najlepiej jak napiszesz email a reszta wydarzy się sama. 

Wyjazdy czy praca stacjonarna

Od 2021 roku, sporą część mojej pracy pochłaniają maszyny budowlane. Budowanie serwisów to moja zawodowa pasja i główne źródło utrzymania. Nadal jednak lubie turystykę i sam potrzebuję wyjazdów, więc na pewno można mnie spotkać gdzieś 'na szlaku’.